BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 5806014
*
nr 580 6014
Golvlampa
Funkis
Utrop:
100 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:27:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 12:57:31
1
250 kr
19/4 17:18:22
2
200 kr
19/4 17:19:13
2
300 kr
20/4 11:43:40
3
450 kr
26/4 12:52:25
4
700 kr
27/4 15:32:59
5
700 kr
27/4 15:34:11
5
750 kr
27/4 16:23:33
6
1.000 kr
27/4 16:56:59
5
850 kr
27/4 16:57:40
5
950 kr
27/4 16:58:33
5
1.100 kr
27/4 18:02:34
6
1.300 kr
27/4 18:15:42
5
1.300 kr
27/4 18:16:36
5
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis golvlampa golvlampor
-
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:35
-
7271 Golvlampa
mässing, Bergboms. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:16
-
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:59
-
6057 Golvlampfot
mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:03
*
Golvlampa
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6014
Golvlampa
Funkis
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 12:57:31 | 1 | 250 kr |
19/4 17:18:22 | 2 | 200 kr |
19/4 17:19:13 | 2 | 300 kr |
20/4 11:43:40 | 3 | 450 kr |
26/4 12:52:25 | 4 | 700 kr |
27/4 15:32:59 | 5 | 700 kr |
27/4 15:34:11 | 5 | 750 kr |
27/4 16:23:33 | 6 | 1.000 kr |
27/4 16:56:59 | 5 | 850 kr |
27/4 16:57:40 | 5 | 950 kr |
27/4 16:58:33 | 5 | 1.100 kr |
27/4 18:02:34 | 6 | 1.300 kr |
27/4 18:15:42 | 5 | 1.300 kr |
27/4 18:16:36 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis golvlampa golvlampor
-
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:35 -
7271 Golvlampa
mässing, Bergboms. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:16 -
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:59
-
6057 Golvlampfot
mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:03